کشف میوه ای که باعث جوانی میشود

کشف میوه ای که باعث جوانی میشود
خواص خوراکیها | کشف میوه ای که باعث جوانی میشود دانشمندان معتقدند که اوکادو (Avocado) می تواند به عنوان سلاحی برای مبارزه با پیری و بیماری، مورد استفاده قرار بگیرد.
 

آزمایشها نشان داد که روغن این میوه، با مولکولهای خطرناک (فری رادیکال ها. Free radicals) که در هرچیزی اعم از پیری، بیماری قلبی و سرطان نقش دارند، مبارزه می کند. این مولکول ها بخصوص در میتوکندریا نیز رایج می باشند. میتوکندریا (mitoconderia)، موتورخانه کوچک در سلولها می باشد که غذای خورده شده را تبدیل به انرژی می کند.

اوکادو
بسیاری از مواد شیمیائی آنتی اکسیدنت های موجود در سبزیجات و میوه ها همچون گوجه فرنگی و هویج نیز می توانند باعث از بین رفتن فری رادیکالها شوند، اما آنها نمی توانند باعث از بین رفتن فری رادیکال های موجود در میتوکندریا شوند.

اما محققان در کنفرانس سالانه زیست- شیمی آمریکا، اعلام کردند که، مواد موجود در اوکادو، توانائی این فرایند را دارد.

آقای کرتس روجو، می گوید: مشکل این است که آنتی اکسیدنتهای موجود در سائر میوه ها، قادر به ورود به میتوکندریا نمی باشند. بنابراین، فری رادیکال ها، به میتوکندریا آسیب می رسانند و موجب متوقف شدن تولید انرژی می شوند که در نهایت منجر به از بین رفتن سلولها می شود.

فری رادیکال ها، محصول طبیعی متابولیسم است، اما با توجه به عواملی همچون آلودگی، دود دخانیات و تشعشع، به میزان بیشتری تولید می شود. آنها با خرابی در بدن، باعث از بین رفتن پوسته سلول، پروتئینها و حتی DNA می شوند.

این پدیده، یکی از محرک های اصلی در پیر شدن می باشد و تصور می شود نقش مهمی در سرطان و آسیب به شریانها دارد.

بر اساس گزارش میل آنلاین (Mail Online)، محققان دریافتند که روغن اوکادو، به سلول های مخمری که در معرض تراکم زیاد آهن – به عنوان یک عنصر در تولید فری رادیکال ها- هستند، اجازه بقاء می دهد.

محققان معتقدند که روغن اوکادو در ترکیبات، شبیه روغن زیتون می باشد که مصرف آن به طور فوق العاده، سطح بیماریهای مزمن را کاهش می دهد.

تحقیقات قبلی که در مکزیک، به عنوان بزرگ ترین تولیدکننده اوکادو انجام شد، نشان داد که این میوه باعث کاهش سطح کلسترول خون و چربی های مرتبط با دیابت نیز می شود.چشمک

/ 0 نظر / 22 بازدید