دیابتی ها حتما از این ادویه استفاده کنند

دیابتی ها حتما از این ادویه استفاده کنند
خواص خوراکیها | دیابتی ها حتما از این ادویه استفاده کننددانشمندان به تازگی متوجه شدند که مارچوبه به عنوان یک سلاح سرد برای بیماری دیابت استفاده می شود.
 

مصرف مداوم این گیاه که هر روز هم طرفداران زیادی پیدا می کند می تواند باعث کنترل قند خون شود. گفتنی است مارچوبه باعث تولید بیشتر انسولین در بدن می شود و هورمون انسولین نقش مهمی در جذب گلوکز بدن ایفا می کند.

آگاهی مردم برای استفاده از مارچوبه نسبت به قبل افزایش پیدا کرده است و مردم نسبت به گذشته از این ادویه زیاد استفاده می کنند مارچوبه دارای خواصی است که مانع از گسترش دیابت می شود.

دیابت نوع دوم که 90 درصد مبتلایان به دیابت را به خود دچار کرده در حال گسترش در سراسر جهان است و این بیماری خطراتی مانند بیماری قلبی، نابینایی و نقص عضو را به دنبال دارد و اگر این بیماری در مراحل اولیه شناخته شود می توان تا حد زیادی آن را کنترل کرد.

همچنین تحقیقات دانشمندان در این زمینه نشان می دهد مارچوبه برای مقابله با خواب آلودگی صبحگاهی و حفاظت از کبد مفید است. عصاره این ادویه حاوی اسیدهای آمینه و مواد معدنی است که می تواند حالت خواب آلودگی و کسالت را برطرف کند و از سلولهای کبدی در برابر مواد سمی محافظت نماید.چشمک

/ 0 نظر / 17 بازدید