گوجه فرنگی های مخصوص برای جلوگیری از حمله قلبی

گوجه فرنگی های مخصوص برای جلوگیری از حمله قلبی
خواص خوراکیها | گوجه فرنگی های مخصوص برای جلوگیری از حمله قلبی گروهی از محققین، با دستکاری ژنتیک، گوجه فرنگی هایی تولید کرده اند که درون خود، دارویی برای مشکلات قلبی دارند. برای استفاده از این دارو، فقط کافی است از این گوجه فرنگی ها بخورید.
 
محققین با دستکاری ژنتیک، گونه تازه ای از گوجه فرنگی به وجود آورده اند. این گوجه فرنگی جدید، پپتید خاصی تولید می کند که تشکیل پلاکها در رگهای موش را کاهش می دهد. به گفته محققین، این ماده می تواند در بدن انسان هم همین عملکرد را داشته باشد.

به گزارش سایتک دیلی، محققین این مطالعه، نتایج خود را در نشست علمی 2012 انجمن قلب آمریکا ارائه کردند. گوجه فرنگی هایی که در این مطالعه دستکاری ژنتیکی شده اند، 6.اف تولید می کنند، پپتید کوچکی که عملکرد ApoA-1 را تقلید می کند. ApoA-1 پروتئین اصلی در لیپوپروتئین ترابا کم بالا یا به اختصار اچ.دی.ال است. محققین از این پپتیدها برای موش هایی استفاده کردند که نمی توانستند لیپوپروتئین کم تراکم را از بین ببرند و نیز برای آن ها رژیم غذایی پرچربی تعیین کردند.

محققین به این نتیجه رسیدند که موش هایی که گوجه فرنگی دستکاری شده از نظر ژنتیک، 2.2 درصد از رژیم غذایی شان را تشکیل می داده، تفاوت های بدنی از خود نشان داده اند. از جمله، در این موش ها، سطح التهاب خونی پایین تر بود. همچنین، فعالیت آنزیم آنتی اکسیدان پاراکسوناز در بدن این موش ها بیشتر بود. به علاوه، آنها دارای سطح بالاتری از لیپوپروتئین با تراکم بالا و برعکس، میزان پایین تری از اسید لیزوفسفاتیدیک و نیز پلاک های آترواسکلروزی کم تری بودند.

دکتر الن ام.فوگلمن، سرپرست این مطالعه می گوید: «تا آن جا که ما می دانیم، این اولین باری است که یک دارو با این ویژگیها درون یک گیاه خوراکی تولید می شود و بدون این که هیچ نیازی به جداسازی یا خالص سازی داشته باشد، تنها از طریق خوردن آن گیاه، از نظر زیستی فعال می شود و بر بدن اثر می گذارد.»

به هر حال، خوردن دارویی که درون یک میوه یا گیاه خوراکی است، در مقایسه با قرص، ساده تر است، شما این طور فکر نمی کنید؟چشمک

/ 0 نظر / 27 بازدید