فلفل دلمه ای، مؤثر در درمان بیماری های گوارشی

فلفل دلمه ای، مؤثر در درمان بیماری های گوارشی
خواص خوراکیها | فلفل دلمه ای، مؤثر در درمان بیماری های گوارشی یک کارشناس تغذیه در یزد، گفت: مصرف فلفل دلمه ای در درمان و پیشگیری از بیماری های گوارشی مؤثر است.
 

یوسف نقیایی در خصوص ارزش غذایی فلفل دلمه ای، گفت: فلفل دلمه ای جزو گروه سبزیجات است و هر 100 گرم آن 27 کیلوکالری دارد و حدود شش درصد آن از کربوهیدراتها از نوع پیچیده است و مقادیر پروتئین و چربی آن نیز بسیار ناچیز است.

وی ادامه داد: این در حالی است که این سبزی مقدار قابل توجهی فیبر دارد به طوری که در هر 100 گرم آن 1.7 گرم فیبر وجود دارد و فیبر آن بیشتر به صورت نامحلول است و در پیشگیری و درمان بیماری های گوارشی مانند یبوست می تواند نقش بسزایی داشته باشد.

وی گفت: فلفل دلمه ای منبع خوبی از نظر ویتامین C به مقدار 90 میلی گرم است و حاوی مقدار متوسطی از پیش ساز ویتامین A (بتاکاروتن) است.

او تصریح کرد: این سبزی در رنگهای مختلف موجود است و مصرف هر رنگ آن خواص منحصر به فرد و بسیار مفیدی دارد.

وی افزود: به عنوان مثال رنگ قرمز آن علاوه بر ویتامین های مذکور، حاوی آنتی اکسیدان دیگری بنام لیکوپن است که می تواند در پیشگیری از بسیاری سرطانها نقش داشته باشد. همچنین رنگ زرد آن بتاکاروتن بیشتری دارد و رنگ سبز آن دارای ماده ای است که برای تقویت چشم و کمک به بینایی مفید است.

/ 0 نظر / 13 بازدید