شاید روغن کنجد دوای درد شما باشد

شاید روغن کنجد دوای درد شما باشد
خواص خوراکیها | شاید روغن کنجد دوای درد شما باشدروغن کنجد در بین روغنهای خوراکی به ملکه روغنها مشهور است. این روغن تاثیر چشمگیری در پیشگیری از بیماریهای مفصلی و آرتروز داشته و هم چنین موجب تعدیل و تنظیم وزن و جلوگیری از پارکینسون و اب مروارید میشود.
 

روغن کنجد حاوی آنتی اکسیدانهای طبیعی است که باعث از بین رفتن سرطانهای خفته در بدن شده و موجب جلوگیری از سرطانهای دستگاه گوارش، پروستات (دومین سرطان شایع مردان) و سینه (دومین سرطان شایع در زنان) میشود. هم چنین این روغن به دلیل دارا بودن ویتامین e موجب شفافیت و لطافت پوست میگردد. علاوه بر این روغن کنجد تا 200 درجه سانتیگراد حرارت، هیچ گونه اختلالی در ترکیب آن به وجود نمی آورد و در بین روغنهای گیاهی موجود، در برابر حرارت دوام بیشتری دارد.

  • به داشتن پوستی جوان تر کمک می کند

روغن کنجد غنی از آنتی اکسیدان و ویتامین E است و از علائم متداول پیری پوست جلوگیری می کند. از روغن کنجد به صورت خارجی می توان برای ماساژ استفاده کرد. آن را به پوست زده و به مدت چهار تا پنج دقیقه ماساژ دهید تا پوست را جوان تر جلوه دهید. همچنین به بستن منافذ باز پوست کمک می کند و از آنجا که روغن کنجد غنی از ویژگیهای ضد التهابی است، می تواند عفونت های پوستی را کاهش دهد.

  • به سلامت مو کمک می کند

روغن کنجد از خارش پوست سر جلوگیری کرده و شوره سر را کاهش می دهد. روغن کنجد را با روغن نارگیل مخلوط کرده و به پوست سر بزنید. کاربرد متداول آن شوره سر را کاهش می دهد. همچنین از ریزش مو جلوگیری می کند. مشکل نازک بودن مو را نیز رفع می نماید. یک بار در هفته موها را با این روغن ماساژ دهید تا نتیجه دلخواه را بگیرید.

  • فشار خون و قند خون را کاهش می دهد

روغن کنجد به کاهش سطح فشار خون بدن کمک می کند. آن را در رژیم غذایی روزانه خود به عنوان روغن پخت و پز دخیل کنید. روغن کنجد به کاهش سطح گلوکز نیز کمک کرده و خطر دیابت را کاهش می دهد. همچنین سطح قند خون بالا در بدن را کم می کند. آن را به هر شیوه ای که می خواهید در برنامه غذایی شامل کنید تا از خاصیت های سودمند آن بهرمند شوید.

  • به سلامت قلب کمک می کند

روغن کنجد غنی از اسیدهای چرب اشباع نشده است و می تواند به کاهش سطح کلسترول بد در بدن کمک کند، که در مقابل می تواند خطر بیماریهای قلبی را کاهش دهد. این روغن غنی از لستین است و می تواند از لخته شدن خون در بدن جلوگیری کند.

  • انعطاف پذیری مفاصل را افزایش می دهد

آیا می دانستید روغن کنجد سرشار از کلسیم و منیزیم است؟ خوردن روغن کنجد از التهاب مفاصل کمک می کند. همچنین منبع غنی اسیدهای چرب غیر اشباع شده است که از پوکی استخوان در زنان جلوگیری می کند. همچنین موجب انعطاف پذیری مفاصل شده و مانع از درد مفاصل می شود.چشمک

/ 0 نظر / 18 بازدید