رابطه فلفل قرمز و چربی شکمی

رابطه فلفل قرمز و چربی شکمی
خواص خوراکیها | رابطه فلفل قرمز و چربی شکمی محققان در تازه ترین پژوهش خود دریافتند که مصرف فلفل قرمز باعث کاهش چربی در ناحیه شکم می شود.
 

به گزارش نشریه علوم و بیماریهای گوارشی، محققان انگلیسی و آمریکایی دریافتند: یک ترکیب طبیعی موجود در فلفل قرمز تا حد محسوسی چربی های انباشته شده در منطقه شکم را که باعث بروز بسیاری از بیماریها است، کاهش می دهد که این امر به نوبه خود راه را برای یافتن درمانی موثر برای مشکل چاقی هموار می کند.

تیم محققان مرکز بریگهام انگلیس و بیمارستان زنان در شهر بوستن آمریکا به ریاست دکتر الی تاواکولی در تحقیقات خود گفتند: می توان ترکیب موسوم به کاپسیسین را که طعم تندی و گرمی در فلفل ایجاد می کند، برای بهبود عمل جراحی کاهش وزن به کار برد و تحقیقات نشان می دهد که این ماده نقش مهمی در کاستن از میانگین چاقی در بین افرادی دارد که به طور منظم آن را مصرف می کنند.

تحقیقات همچنین نشان می دهد که کاپسیسین باعث کاهش میزان کلسترول خون و کاهش شدت سیگنال های درد در بدن می شود.

این ماده خاصیت آنتی اکسیدانی دارد که سلولهای بدن را از آسیب مولکولهای رادیکال آزاد محافظت می کند و از خاصیت ضد باکتریایی نیز برخوردار است.

این ماده سیستم قلبی عروقی را تحریک و سیستم هاضمه را تقویت کرده و درد روی پوست یا مفاصل بدن را تسکین می بخشید و برای مثانه به عنوان داروی ضد احتقان و ضد باکتری موثر است.

کاپسیسین نه تنها درد آرتروز و آرتریت روماتوئید را تسکین می دهد بلکه هنگام استفاده به شکل موضعی، میزان ورم ناشی از این بیماریها را کاهش می دهد.

فلفل با تحریک ترشح آنزیم های گوارشی در معده و نابودی باکتریهایی که می توانند عامل عفونت باشند، قدرت هضم را تقویت می کند.

خاصیت ضد باکتری فلفل از بروز اسهال ناشی از عفونت جلوگیری می کند و این ماده غذایی یکی از منابع سرشار ویتامین ث و کاروتن ها است.چشمک

/ 0 نظر / 11 بازدید