دم کرده ی انگور فرنگی سیاه برای تسکین ورم مفاصل

دم کرده ی انگور فرنگی سیاه برای تسکین ورم مفاصل
خواص خوراکیها | دم کرده ی انگور فرنگی سیاه برای تسکین ورم مفاصلانگور فرنگی سیاه درختچه ای است با شاخه های راست و برگ های بریده که پشت برگ های آن برجسته می باشد، گل های زرد کمرنگ آن به میوه های سیاه تبدل می شوند که ارتفاع آن 1/5 تا 2 متر می رسد.
 

باید بدانید این میوه منبع فوق العاده ی ویتامین C محسوب می شود. در واقع هر 100 گرم انگور فرنگی سیاه حاوی 159 تا 200 میلی گرم ویتامین C می باشد؛ و این میزان خیلی بیشتر از میوه های دیگر است.

انگور فرنگی سیاه دارای ویتامین های B، A، قندها و مواد معدنی لازم برای بدن است. تمامی این مواد روی سیستم عصبی بدن اثر خوبی می گذارد و همچنین سیستم ایمنی بدن را نیز تقویت می کند.

دم کرده برگ و سر شاخه های آن ادرارآور است، باعث تعریق بیشتر می شود و با روماتیسم نیز مقابله می کند. از این گذشته این دم کرده تقویت کننده ی بدن نیز می باشد. مصرف این دم کرده باعث تسکین ورم مفاصل می شود.

توجه داشته باشید این میوه باعث دفع اوره و اسید اوریک نیز می شود و در درمان فشار خون؛ تصلب شرائین، اختلالات گردش خون در زمان یائسگی، تورم کبد و یرقان اثر مفیدی به جای می گذارد.

  • برای تهیه ی دم کرده انگور فرنگی و تسکین دردهای مفاصل به 15 گرم برگ این میوه نیاز دارید. برای این کار برگ ها را داخل نیم لیتر آب نزدیک به جوش بریزید و اجازه دهید به مدت 10 دقیقه دم بکشد. سپس محلول را صاف کنید و در طول روز میل کنید.

حواستان باشد اگر علائم و درد به مدت طولانی ادامه داشت حتماً به پزشک مراجعه کنید.

مهمتر این که در تهیه ی هر نوع دم کرده و جوشانده ای بیشتر از میزانی که توصیه می شود از گیاهان استفاده نکنید. تصور این که داروهای گیاهی و دم کرده ها کاملاً بی ضرر هستند نادرست است.

توجه داشته باشید افرادی که ناراحتی معده یا روده دارند نباید از این دم کرده استفاده کنند.چشمک

/ 0 نظر / 22 بازدید