فواید فوق العاده چای سبز

فواید فوق العاده چای سبز
خواص خوراکیها | فواید فوق العاده چای سبز گیاه چای، گل بزرگی است که دارای برگ های همیشه سبز است. چای سبز بومی چین است و در آن کشور بیش از پنج هزار سال مورد مصرف بوده است. امروزه چای در تمامی نقاط آسیا و بخش هایی از خاورمیانه و آفریقا نیز کشت می شود.
 

چای سبز معمولاً برای معالجه بیماریها تجویز می شود. اما بیشتر افراد پی برده اند که نوشیدن روزانه چای سبز، فواید سلامتی زیادی دارد.

1. چای سبز موجب بهبود عملکرد تمام اعضای بدن می شود و به جلوگیری از ابتلا به روماتیسم و هپاتیت کمک می کند، همچنین موجب تنظیم ضربان قلب می شود.

2. دانشمندان معتقدند که کافئین موجود در چای سبز پوست را جوان تر می کند.

3. چای سبز به کاهش وزن کمک می کند و چربیهای ذخیرۀ بدن را کاهش می دهد و از بروز بیماریهای متابولیک و رسوب چربیهای مضر بر دیوارۀ رگهای خونی جلوگیری می کند و میزان کلسترول خون را کاهش می دهد.

4. چای سبز باکتریهای مضر روده را از بین میبرد.

5. چای سبز برای کسانی که آسم دارند بسیار مفید است، همچنین انقباض و انبساط ریه را بهبود می بخشد.

6. چای سبز مواد مضر برای بدن را که در نتیجۀ اثرات آنها سنگ کلیه و مثانه ایجاد می شود، از بین می برد.

7. چای سبز محافظی مناسب در برابر اشعه های مضر صفحه نمایش تلویزیون و کامپیوتر است.

8. چای سبز باعث باز شدن رگها و عروق مغز می شود، و تغذیه و اکسیژن رسانی را بهبود میبخشد. این روند به پایین آوردن فشار خون کمک می کند و خطر ابتلا به حملۀ قلبی و تصلب شرائین را کاهش می دهد.

9. بسیاری از ویتامینها در چای سبز وجود دارند، مثل: C، P، B1، B2، PP و کاروتن . ویتامین C در چای سبز پس از دم کردن نیز باقی ست.

10. تئین که از کافئین سبک تر است، نیز در چای سبز وجود دارد . این ماده، محرک کارکرد سیستم عصبی مرکزی است و عملکرد قلب را تنظیم می کند. تنین در سلولها انباشته نمی شود و امکان ندارد که کسی در اثر استفادۀ زیاد و مکرر آن مسموم شود.

11. چای سبز بر سه دستگاه مهم در بدن (عصبی، تنفسی و قلبی- عروقی) اثر مثبت دارد. به همین دلیل کسانی که از چای سبز استفاده میکنند، بسیار سالم ترند و انرژی بالایی در انجام کار های روزمره دارند.

همانطور که می بینید، چای سبز مزایای زیادی دارد، اما به هر حال، همه چیز را باید به اندازه مصرف کرد.چشمک

/ 0 نظر / 16 بازدید