کدو حلوایی، خوراکی زمستانه

کدو حلوایی، خوراکی زمستانه
خواص خوراکیها | کدو حلوایی، خوراکی زمستانهاز دوران مدرسه آموخته ایم، کدوها در میان صیفی جات جای دارند. آنها به دو دسته کدوهای تابستانی و زمستانی تقسیم می شوند.
 

نوع تابستانی آن، همان کدو سبز است که پوست صاف و نرمی دارد و اغلب ایرانیها از آن خورش تهیه کرده و یا در کنار مرغ آن را میل می کنند. به علاوه، هنگام کاهش وزن و کاهش قند خون، به عضو ثابت برنامه غذایی ما تبدیل می شود.

اما منظور از نوع زمستانی، کدو تنبل یا کدو حلوایی است. به نظر می رسد به دلیل جثه بزرگش، به آن لقب تنبل داده اند و به دلیل تهیه دسرهای شیرین با آن در فصل زمستان، به کدو حلوایی معروف است.


انواع کدو حلوایی

کدو تنبلهای کشور ما دو نوع اند: نوع اول کاملاً گرد هستند و نوع دوم، سر باریک و انتهای پهنی دارند و شکل شان نامتقارن است. شاید باور نکنید که نوع دوم از نظر داشتن میزان بتاکاروتن (پیش ساز ویتامین A) ارجحیت دارد، به طوری که تحقیقات نشان داده است بتاکاروتن موجود در نوع دوم چهار برابر بیشتر است. علاوه بر این، کدو حلوایی نوع دوم، پتاسیم بالایی دارد و خوردن آن برای کسانی که از فشار خون بالا رنج می برند، مفید است.

ویتامین C کدو حلوایی نیز در مقایسه با سایر کدوها بیشتر است، البته با پختن آن در حرارت بالا و حتی سرخ کردن، دیگر اثری از این ویتامین باقی نخواهد ماند، مگر اینکه آن را در ظرفی در بسته بخارپز کنید که در این صورت میزان از بین رفتن این ویتامین کم خواهد شد.

سرشار از آنتی اکسیدان

مصرف روزانه تمامی سبزیهای سبز و زرد مثل هویج و کدو حلوایی، به همه گروههای سنی توصیه می شود، زیرا بررسیها نشان داده اند، مصرف مرتب این سبزیها، احتمال ابتلا به سرطان پروستات را در افراد بالای 60 سال به میزان قابل ملاحظه ای کاهش می دهد و این موضوع به خاطر وجود کاروتنوییدهای فراوانی (مثل بتاکاروتن) است که در این سبزیها وجود دارد.

به علاوه نتایج مطالعات حاکی از آن است که سالمندانی که میزان بتاکاروتن خونشان پایین است، بیشتر احتمال دارد به مشکلات چشمی مانند آب مروارید دچار شوند و دیده شده با افزودن این سبزی به برنامه غذایی شان، احتمال ابتلا به این بیماری در سالهای بعدی زندگی به حداقل می رسد.

حتی این سبزی برای کسانی که به سرماخوردگی و آنفلوآنزا دچارند نیز مفید است، به خصوص در فصول سرد که این بیماری شیوع بیشتری دارد، زیرا منبع مناسب ویتامین C، E و بتاکاروتن است که همه آنها خاصیت آنتی اکسیدانی دارند و از بروز سرماخوردگی و آنفلوآنزا جلوگیری می کنند. همچنین به علت داشتن این آنتی اکسیدانها، از تخریب دیواره عروق که در اثر تجمع LDL (کلسترول بد) شکل می گیرد، جلوگیری می کند و در نتیجه احتمال ابتلا به بیماریهای قلبی را کم می نماید.

راهنمای خرید،نگهداری و پخت

هنگام خرید، باید کدوهای سالم و بدون لک را جدا کنید. از خرید کدوهایی که با کمی فشار دادن، نشانه های لهیدگی احساس می کنید، بپرهیزید. این سبزی را قبل از بریدن می توانید در جایی خنک (بیرون از یخچال) بگذارید، اما به محض برش دادن، بدون برداشتن تخمه های کدو، باید آن را داخل کیسه ای پلاستیکی در یخچال قرار دهید.

این کدو را می توانید آب پز، بخارپز یا کباب کنید و به کمک مغزها و عسل، دسرهایی خوشمزه از آن تهیه کنید. اگر کدو حلوایی که خریده اید، بیش از مصرف هفتگی تان است، توصیه می شود آن را بخارپز کرده و در بسته بندی هایی کوچک، در فریزر ذخیره کنید. البته سعی کنید تا مدت یک ماه آن را میل کنید و بیش از این در فریزر هم نگذارید.

شما می توانید با مخلوط کردن این سبزی با انواع سبزیجات از جمله کرفس و جوانه گندم تازه، غذایی مفید برای کسانی که فشار خون بالایی دارند، تهیه کنید، زیرا هر سه این سبزیها، تنظیم کننده فشار خون هستند. به علاوه، مصرف توام کدو حلوایی با سبزیهایی مانند کلم برگ قرمز، قارچ و گوجه فرنگی به دلیل خاصیت کاهندگی چربی خون و دارا بودن آنتی اکسیدان فراوان، برای کسانی که سابقه بیماری قلبی دارند، توصیه می شود که می توانید آنها را با هم، در سوپ و یا کنار ماهی و مرغ بخارپز یا کباب شده میل کنید.

خواص دارویی کدوحلوایی

به غیر از استفاده های خوراکی از کدوحلوایی یا تخمه آن، اجزای مختلف این سبزی، خواص دارویی گوناگونی نیز دارند؛ مثلا از گل کدو برای تهیه مرهم زخم استفاده می شود. روغن تخم کدو حلوایی هم از قدیم گفته می شود اثرات مفیدی روی مشکلات پروستات دارد. مطالعات جدید هم تا حدودی این نظریه را تایید کرده اند و حتی یک دارو برای درمان بزرگی خوش خیم پروستات، با استفاده از عصاره تخم کدو به بازار معرفی شده است. روغن تخم کدو حلوایی، اسیدهای چرب مفیدی دارد که باعث سلامت عروق و اعصاب می شود. این اسیدهای چرب ضروری، در بافت های بدن هم کاربرد دارند.

به غیر از درمان بزرگی خوش خیم پروستات (که تقریبا اثرات آن ثابت شده است)، استفاده های دیگری هم برای تخمه های کدوحلوایی عنوان می شود؛ مثل درمان افسردگی، درمان سنگ کلیه، برطرف کردنانگل ها و عفونت های گوارشی. اگرچه این درمانها هنوز کاملا از نظر علمی تایید نشده اند، اما خاصیت ضد انگل بودن تخم کدو یک عقیده ی قدیمی است. کدو حلوایی اثرات مفیدی بر عملکرد مثانه دارد. وجود اسید آمینه ی تریپتوفان، خاصیت ضدافسردگی کدو را توجیه می کند و مطالعاتی هم در تایلند در زمینه فواید این سبزی در جلوگیری از به وجود آمدن سنگ کلیه در حال انجام است.چشمک

 
/ 0 نظر / 10 بازدید