گل های درمانگر

گل های درمانگر
خواص خوراکیها | گل های درمانگر زندگی مدرن با وجود پیشرفت فناوری بسیار پراسترس است؛ اما راه های مختلفی برای کاهش عوارض استرس، زیبا کردن محیط و ارتقای سلامت وجود دارد. آیا می دانید راز کاهش استرس در چیست؟
 

محققان معتقدند گل علاوه بر زیبا بودن سرشار از هورمونهای گیاهی است و به همین علت در سراسر جهان برای درمان از انواع گلها استفاده می شود. از گلها به عنوان دم کرده، ضماد برای درمان ناراحتی های پوستی و بویایی و درمان بیماریهای مختلف استفاده می شود. علاوه بر آن، گلها تأثیر مثبت و طولانی مدتی روی خلق و خو می گذارد.

گل رز
 
رز

این گل شهرت زیادی دارد و به عنوان نوشیدنی برای درمان کبد و روده به ویژه بیماری روده تحریک پذیر، کیسه صفرا و ناراحتی کبدی کاربرد دارد. این گل برای درمان ناراحتی های صفراوی نیز بسیار سودمند است. استشمام رایحه آن نیز باعث شادابی می شود.

گل همیشه بهار
 

گلبرگ های این گل برای شست و شوی چشم، بهبود خراشیدگی و بریدگی بسیار موثر است. این گل خاصیت ضد عفونی کننده و ضد قارچی دارد.

گل قاصدک
 
قاصدک

دم کرده آن، کم خونی، یرقان و حالت عصبی را درمان و خون را نیز تصفیه می کند.

گل بابونه
بابونه
 

بادشکن است و استرس را از بین می برد، سوختگی و ناراحتی پوست را برطرف می کند. علاوه بر آن، زخم دهان، درد معده و استرس را از بین می برد.

گل بگونیا
 
بگونیا

جوشانده این گل با کمی دارچین باعث دفع سموم از خون و تصفیه کبد می شود. از ضماد تهیه شده از آن برای رفع سوختگی، درد و زخم های سمی استفاده می شود.

گل کالاندولا
کالاندولا
 

عصاره یا اسانس آن برای تسکین درد قاعدگی و گلودرد کاربرد دارد و برای التیام سریع زخمها از آن استفاده می شود.

گل داوودی
 
داوودی
 

این گل برای درمان سرماخوردگی و تب به کار می رود. پنبه آغشته به آب آن را روی چشم قرار دهید تا ورم و قرمزی آن از بین برود. دم کرده این گل سردرد را برطرف و فشارخون را تنظیم می کند.

گل تره تیزک
 
 

صرف دم کرده این گل برای بهبود سرماخوردگی و آنفلوآنزا مفید است. خاصیت ضد ویروسی و ضد باکتریایی دارد که در کنترل عفونت مجرای ادراری و تنفسی موثر است.

گل گندم
 

چند قطره اسانس این گل را روی پنبه خیس بریزید و روی چشم قرار دهید تا فشار روی چشم کاهش پیدا کند.

گل پیچ امین الدوله
 
 

غرغره کردن با دم کرده این گل درد را التیام می بخشد و در درمان تمامی بیماریهای التهابی موثر است. غنچه این گل خاصیت ضد ویروسی و ضدباکتریایی دارد. برگ و ساقه آن برای درمان آرتریت مفید است.

گل plum flowers (آلو بخارا)

این گل سرفه و اسهال را درمان می کند. استنشاق بخار دم کرده این گل در برطرف کردن عفونت ریه موثر است.

گل آفتاب گردان
 
آفتابگردان

دم کرده آن زخم معده و درد قاعدگی را تسکین می دهد. غرغره با دم کرده آن، گلودرد را التیام می بخشد.

گل سنبل الطیب
 
 

این گل اضطراب و بی خوابی را از بین می برد. سردردهای میگرنی و تنشی و دردهای روماتیسمی، گرفتگی و درد عضلانی و قاعدگی را برطرف می کند.

گل بومادران
 
بومادران
 

از دم کرده آن برای دفع خلط استفاده می شود. برای درمان اگزما نیز کاربرد دارد. مصرف دم کرده آن سرما خوردگی و آنفلوآنزا را نیز درمان می کند.چشمک

 

/ 0 نظر / 64 بازدید